| Manufacturers: | Tripp Lite |
|---|---|
| Product Category: | Line Conditioners |
| Data Sheet: | LC1200WM |
| Description: | LINE CONDITIONER 1200W 4OUT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Product Category | Line Conditioners |
| Form | Tower |
| Height | 5.000" (127.00mm) |
| Series | - |
| Weight | - |
| Cord Length | 6' (1.83m) |
| Part Status | Obsolete |
| Power - Max | 1200W |
| Voltage - Input | 87 ~ 140 VAC |
| Size / Dimension | 7.252" L x 5.000" W (184.20mm x 127.00mm) |
| Voltage - Output | 120VAC |
| Connector - AC Output | NEMA 5-15R (4) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |