| Manufacturers: | Toshiba |
|---|---|
| Product Category: | Accessories |
| Data Sheet: | DF3S6.8ECT(TPL3) |
| Description: | TVS Diodes / ESD Suppressors Pb-F CST3 ZENER DIODE (LF) |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| RoHS | Details |
| Brand | Toshiba |
| Series | DF3S6.8ECT |
| Polarity | Unidirectional |
| Packaging | Reel |
| Subcategory | TVS Diodes / ESD Suppression Diodes |
| Unit Weight | 0.000026 oz |
| Manufacturer | Toshiba |
| Product Type | ESD Suppressors |
| Package / Case | CST-3 |
| Working Voltage | 5 V |
| Product Category | TVS Diodes / ESD Suppressors |
| Breakdown Voltage | 5.3 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Factory Pack Quantity | 10000 |
| Cd - Diode Capacitance | 37 pF |
| Vesd - Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.52 | $0.51 | $0.50 |