| Manufacturers: | Toshiba Semiconductor and Storage |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single, Pre-Biased |
| Data Sheet: | RN1444ATE85LF |
| Description: | TRANS PREBIAS NPN 0.2W S-MINI |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Product Category | Transistors - Bipolar (BJT) - Single, Pre-Biased |
| Series | - |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Obsolete |
| Power - Max | 200mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Transistor Type | NPN - Pre-Biased |
| Resistor - Base (R1) | 2.2 kOhms |
| Frequency - Transition | 30MHz |
| Supplier Device Package | S-Mini |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 100mV @ 3mA, 30mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 300mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 4mA, 2V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |