| Manufacturers: | Thomas Research Products |
|---|---|
| Product Category: | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Data Sheet: | 132541 |
| Description: | 12" HORTICULTURE LED PCB ASSEMBL |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Thomas Research Products |
| Product Category | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Type | LED Module |
| Color | Blue, Red |
| Series | PCBA - Grow Light |
| CCT (K) | - |
| Wavelength | 460nm Blue, 660nm Red |
| Part Status | Obsolete |
| Configuration | Linear Light Strip |
| Current - Test | 1.25A |
| Size / Dimension | 300.61mm L x 29.01mm W |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 28V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $20.00 | $19.60 | $19.21 |