VSP1000DSFR
Manufacturers: Texas Instruments
Product Category: Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Data Sheet: VSP1000DSFR
Description: IC BUFFER 1 CIRCUIT 6SON
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Texas Instruments
Series -
Packaging Digi-Reel®
Slew Rate -
Output Type -
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
-3db Bandwidth 210MHz
Amplifier Type Buffer
Package / Case 6-XFDFN
Base Part Number VSP1000
Current - Supply 2mA
Number of Circuits 1
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Supplier Device Package 6-SON (1x1)
Voltage - Supply, Single/Dual (±) 10V ~ 16V