| Manufacturers: | Texas Instruments |
|---|---|
| Product Category: | Interface - Filters - Active |
| Data Sheet: | UAF42AP |
| Description: | IC FILTER 100KHZ UNIV 14DIP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Product Category | Interface - Filters - Active |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Filter Type | Universal, Continuous-Time |
| Part Status | Active |
| Filter Order | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Base Part Number | UAF42 |
| Voltage - Supply | ±6V ~ 18V |
| Number of Filters | 3 |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Frequency - Cutoff or Center | 100kHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $20.04 | $19.64 | $19.25 |