| Manufacturers: | Texas Instruments |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Power Management - Specialized |
| Data Sheet: | TPS65520AZVDR |
| Description: | IC PWR MGMT FOR DGTL CA 113NFBGA |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Applications | Digital Camera |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 113-VFBGA |
| Base Part Number | TPS65520A |
| Current - Supply | - |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 113-NFBGA (8x8) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |