| Manufacturers: | Techflex |
|---|---|
| Product Category: | Grounding Braid, Straps |
| Data Sheet: | MBB0.38BS25 |
| Description: | GROUND BRAID TUBE 0.375"DIAX25' |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Techflex |
| Product Category | Grounding Braid, Straps |
| Type | Tubular |
| Length | 25.0' (7.62m) |
| Series | Brass Beauty |
| Material | Brass |
| Thickness | 0.015" (0.38mm) |
| Part Status | Active |
| Size, Supplied | 0.375" (9.53mm, 3/8") - Outer Dia |
| Wire Gauge - Ends | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $82.56 | $80.91 | $79.29 |