| Manufacturers: | Taoglas Limited |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | PC27.07.0100A |
| Description: | RF ANT 892MHZ/1.9GHZ FLAT PATCH |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Taoglas Limited |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | -4.1dBi, 0.6dBi |
| VSWR | - |
| Series | TheStripe⢠|
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Return Loss | - |
| Termination | U.FL (UMCC), IPEX MHF1 |
| Antenna Type | Flat Patch |
| Applications | GSM |
| Height (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Mounting Type | Adhesive |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency Range | 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz |
| Number of Bands | 2 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | Cellular |
| Frequency (Center/Band) | 892MHz, 1.9GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $11.34 | $11.11 | $10.89 |