| Manufacturers: | Taoglas Limited |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | NCS.5820 |
| Description: | NB-IOT FR4 PCB ANTENNA FOR BANDS |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Taoglas Limited |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 0.1dBi, 0.1dBi, -0.8dBi |
| VSWR | - |
| Series | - |
| Features | - |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 5W |
| Return Loss | -6dB, -7dB |
| Termination | Solder |
| Antenna Type | Chip |
| Applications | - |
| Height (Max) | 0.063" (1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Frequency Range | 791MHz ~ 862MHz, 824MHz ~ 894MHz, 880MHz ~ 960MHz |
| Number of Bands | 3 |
| Ingress Protection | - |
| Frequency (Center/Band) | 826.5MHz, 859MHz, 920MHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |