| Manufacturers: | Taoglas Limited |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | GRS.01.A.024KSSX1 |
| Description: | RF ANT 1.575GHZ DOME CONNECTOR |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Taoglas Limited |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | - |
| VSWR | - |
| Series | - |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Return Loss | - |
| Termination | Connector |
| Antenna Type | Dome |
| Applications | Beidou, Galileo, GLONASS, GPS |
| Height (Max) | 7.008" (178.00mm) |
| Mounting Type | Base Mount |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency Range | - |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | Navigation |
| Frequency (Center/Band) | 1.575GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |