| Manufacturers: | Taoglas Limited |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | FXUB66.01.0150C |
| Description: | RF ANT 3.4GHZ FLAT PATCH SMA MAL |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Taoglas Limited |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 6.4dBi |
| VSWR | 2.2 |
| Series | - |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 5W |
| Return Loss | -7dB |
| Termination | SMA Male |
| Antenna Type | Flat Patch |
| Applications | CDMA, GPS, GSM, LTE, UMTS, WLAN |
| Height (Max) | 0.008" (0.20mm) |
| Mounting Type | Adhesive |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency Range | 700MHz ~ 6GHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | Cellular, Navigation, WiFi |
| Frequency (Center/Band) | 3.4GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $7.24 | $7.10 | $6.95 |