| Manufacturers: | Taoglas Limited |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | AA.108.301111 |
| Description: | RF ANT 1.575GHZ MOD SMA MALE ADH |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Taoglas Limited |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 2dBic |
| VSWR | 1.92 |
| Series | Titan |
| Features | Cable - 3m, LNA |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Return Loss | - |
| Termination | SMA Male |
| Antenna Type | Module |
| Applications | GPS |
| Height (Max) | 0.598" (15.20mm) |
| Mounting Type | Adhesive |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency Range | 1.57GHz ~ 1.58GHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | IP67 |
| RF Family/Standard | Navigation |
| Frequency (Center/Band) | 1.575GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $14.58 | $14.29 | $14.00 |