| Manufacturers: | Taitien |
|---|---|
| Product Category: | Oscillators |
| Data Sheet: | NA-10M-6860 |
| Description: | XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ SNWV TH |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Taitien |
| Product Category | Oscillators |
| Type | OCXO |
| Output | Sine Wave |
| Series | NA-10M-6800 |
| Ratings | - |
| Function | - |
| Frequency | 10MHz |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads |
| Size / Dimension | 1.015" L x 1.015" W (25.78mm x 25.78mm) |
| Voltage - Supply | 12V |
| Frequency Stability | ±100ppb |
| Height - Seated (Max) | 0.583" (14.80mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 500mA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Current - Supply (Disable) (Max) | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $810.57 | $794.36 | $778.47 |