| Manufacturers: | TT Electronics / Welwyn |
|---|---|
| Product Category: | Specialized Resistors |
| Data Sheet: | F44D-100GGI |
| Description: | RES HIGH VOLT 100G OHM 2% 1.3W |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | TT Electronics / Welwyn |
| Product Category | Specialized Resistors |
| Type | High Voltage |
| Series | F |
| Packaging | Bulk |
| Tolerance | ±2% |
| Resistance | 100 GOhms |
| Composition | Thick Film |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Applications | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 1.3W |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Temperature Coefficient | -2000ppm/°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |