| Manufacturers: | TT Electronics / Optek Technology |
|---|---|
| Product Category: | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Data Sheet: | OPA779D-61023.5 |
| Description: | LIGHT TUBE SOLID STATE 23.5" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | TT Electronics / Optek Technology |
| Product Category | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Type | LED Engine |
| Color | White, Cool |
| Height | - |
| Series | OPA |
| CCT (K) | 6000K |
| Features | - |
| Lens Type | Tubular |
| Packaging | - |
| Wavelength | - |
| Part Status | Obsolete |
| Configuration | Linear Light Strip, Plug and Play |
| Current - Max | 2A |
| Viewing Angle | - |
| Current - Test | 85mA |
| Size / Dimension | 596.90mm L x 13.70mm W |
| Temperature - Test | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |