| Manufacturers: | TRINAMIC Motion Control GmbH |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Motor Drivers, Controllers |
| Data Sheet: | TMC429-LI |
| Description: | IC MTR DRVR BIPOLAR 3.3-5V 32QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | TRINAMIC Motion Control GmbH |
| Product Category | PMIC - Motor Drivers, Controllers |
| Series | - |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Interface | SPI |
| Packaging | Tray |
| Technology | CMOS |
| Part Status | Active |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Load | - |
| Step Resolution | 1 ~ 1/64 |
| Current - Output | - |
| Voltage - Supply | 3.3V ~ 5V |
| Motor Type - AC, DC | - |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Output Configuration | SPI, Step/Direction |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $6.11 | $5.99 | $5.87 |