| Manufacturers: | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
|---|---|
| Product Category: | Markers |
| Data Sheet: | ED2861-000 |
| Description: | CBL MARKR TIE ON THERM 1/2" PNK |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Product Category | Markers |
| Size | 0.80" W x 2.02" L (20.3mm x 51.4mm) |
| Type | Wire Marker, Cable Tie |
| Color | Pink |
| Legend | Blank |
| Series | HTCM-SCE-TP |
| Material | Polyvinylidene Fluoride (PVDF), Irradiated |
| Packaging | 250 per Pkg |
| Part Status | Active |
| Cable Diameter | 0.492" (12.50mm) and Over |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $4.35 | $4.26 | $4.18 |