| Manufacturers: | TE Connectivity AMP Connectors |
|---|---|
| Product Category: | Labels, Stickers, Decals - Preprinted |
| Data Sheet: | QAL602 |
| Description: | LABEL ID/RATNG 4"X3" BK/WH 500PC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Product Category | Labels, Stickers, Decals - Preprinted |
| Shape | Rectangle |
| Width | 3.000" (76.20mm) |
| Length | 4.000" (101.60mm) |
| Series | - |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Language | English |
| Location | - |
| Packaging | Sheet |
| Print Type | Pre-Printed, Hand-Writable |
| Arrangement | Text Only |
| Part Status | Active |
| Applications | Inventory |
| Legend (Text) | Inspected (Form Filled) |
| Mounting Type | Adhesive, Permanent |
| Color - Legend | Black, White |
| Material - Body | Paper |
| Diameter - Label | - |
| Color - Background | Black, White |
| Legend (Symbol Only) | No Symbol |
| Application Specifics | Quality Control |
| Outside Pipe Diameter (Max) | - |
| Outside Pipe Diameter (Min) | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1.03 | $1.01 | $0.99 |