| Manufacturers: | TDK Corporation |
|---|---|
| Product Category: | Ferrite Cores |
| Data Sheet: | PC95SP25X25X5 |
| Description: | FERRITE CORE SP 1PCS |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Product Category | Ferrite Cores |
| Gap | Ungapped |
| Width | 25.00mm |
| Finish | Uncoated |
| Height | 5.00mm |
| Length | 25.00mm |
| Series | SP |
| Diameter | - |
| Material | PC95 |
| Core Type | SP |
| Tolerance | - |
| Part Status | Active |
| Supplier Device Package | SP 25 x 5 x 5 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.00 | $1.96 | $1.92 |