| Manufacturers: | TDK Corporation |
|---|---|
| Product Category: | Balun |
| Data Sheet: | HHM1726P1 |
| Description: | BALUN 880MHZ-960MHZ 50/100 0603 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Product Category | Balun |
| Series | HHM |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency Range | 880MHz ~ 960MHz |
| Phase Difference | 180° ±10° |
| Return Loss (Min) | 10dB |
| Insertion Loss (Max) | 0.8dB |
| Impedance - Unbalanced/Balanced | 50 / 100Ohm |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |