| Manufacturers: | TAIYO YUDEN |
|---|---|
| Product Category: | Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors |
| Data Sheet: | PAS3225P3R3113 |
| Description: | CAP 11MF 3.3V SURFACE MNT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Product Category | Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors |
| Series | PAS |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Tolerance | - |
| Capacitance | 11mF |
| Part Status | Obsolete |
| Termination | SMD (SMT) Tabs |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Voltage - Rated | 3.3V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200Ohm |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |