| Manufacturers: | Swissbit |
|---|---|
| Product Category: | USB Flash Drives |
| Data Sheet: | SFU3032GE1AE2TO-I-GS-1A1-STD |
| Description: | IND USB FLASH DRIVE U-50K 32 GB |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Swissbit |
| Product Category | USB Flash Drives |
| Type | USB 3.1 |
| Series | U-50K |
| Memory Size | 32GB |
| Memory Type | FLASH - NAND (MLC) |
| Part Status | Active |
| Speed - Read | 140MB/s |
| Speed - Write | 60MB/s |
| Size / Dimension | 67.80mm L x 18.00mm H x 8.30mm W |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $75.06 | $73.56 | $72.09 |