| Manufacturers: | Swissbit |
|---|---|
| Product Category: | Memory Cards |
| Data Sheet: | SFCA016GH1AD2TO-C-GS-236-STD |
| Description: | IND CFAST CARD F-50 16 GB MLC FL |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Swissbit |
| Product Category | Memory Cards |
| Speed | - |
| Series | F-50 |
| Technology | MLC |
| Memory Size | 16GB |
| Memory Type | CFast |
| Part Status | Active |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $60.44 | $59.23 | $58.05 |