| Manufacturers: | Swissbit |
|---|---|
| Product Category: | Memory Cards |
| Data Sheet: | SFCA008GH1AD2TO-C-GS-22P-STD |
| Description: | MEMORY CARD F-56 CFAST 8GB PSLC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Swissbit |
| Product Category | Memory Cards |
| Speed | - |
| Series | F-56 |
| Technology | pSLC |
| Memory Size | 8GB |
| Memory Type | CFast |
| Part Status | Active |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $61.69 | $60.46 | $59.25 |