CDRH3D23NP-1R0PC
Manufacturers: Sumida America Components Inc.
Product Category: Fixed Inductors
Data Sheet: CDRH3D23NP-1R0PC
Description: FIXED IND 1UH 3.1A 25 MOHM SMD
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Type -
Series CDRH3D23
Ratings -
Q @ Freq -
Packaging Digi-Reel®
Shielding Shielded
Tolerance ±25%
Inductance 1µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Current - Saturation 2.8A
Current Rating (Amps) 3.1A
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Inductance Frequency - Test 100kHz