| Manufacturers: | Sumida America Components Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Data Sheet: | CDEP134NP-6R0MC-HT |
| Description: | FIXED IND 6UH 6.5A 18.4 MOHM SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Sumida America Components Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Type | - |
| Series | CDEP134 |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 6µH |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm) |
| DC Resistance (DCR) | 18.4mOhm Max |
| Current - Saturation | 9.6A |
| Current Rating (Amps) | 6.5A |
| Height - Seated (Max) | 0.193" (4.90mm) |
| Operating Temperature | - |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1.43 | $1.40 | $1.37 |