WW3FT33R0
Manufacturers: Stackpole Electronics, Inc.
Product Category: Through Hole Resistors
Data Sheet: WW3FT33R0
Description: RES 33 OHM 3W 1% AXIAL
Packaging Cut Tape (CT)
Tolerance ±1%
Resistance 33 Ohms
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±20ppm/°C