CF18JT820R
Manufacturers: Stackpole Electronics, Inc.
Product Category: Through Hole Resistors
Data Sheet: CF18JT820R
Description: RES 820 OHM 1/8W 5% CF AXIAL
Features Flame Retardant Coating, Safety
Packaging Cut Tape (CT)
Tolerance ±5%
Resistance 820 Ohms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C