CF18JA620K
Manufacturers: Stackpole Electronics, Inc.
Product Category: Through Hole Resistors
Data Sheet: CF18JA620K
Description: RES 620K OHM 1/8W 5% AXIAL
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Series CF
Features Flame Retardant Coating, Safety
Packaging Tape & Box (TB)
Tolerance ±5%
Resistance 620 kOhms
Composition Carbon Film
Part Status Active
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C