| Manufacturers: | SparkFun Electronics |
|---|---|
| Product Category: | Knobs |
| Data Sheet: | COM-10000 |
| Description: | KNOB SMOOTH 0.250" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SparkFun Electronics |
| Product Category | Knobs |
| Type | Smooth |
| Color | Black |
| Style | Cylindrical with Pointer |
| Height | 1.260" (32.00mm) |
| Series | - |
| Diameter | 0.787" (20.00mm) |
| Features | - |
| Material | - |
| Indicator | Line on Top and Side |
| Shaft Size | 0.250" (6.35mm) |
| Part Status | Obsolete |