| Manufacturers: | Skyworks Solutions, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Diodes - RF |
| Data Sheet: | SMP1322-017LF |
| Description: | RF DIODE PIN 50V 250MW SOT143-4 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Product Category | Diodes - RF |
| Series | - |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Diode Type | PIN - Single |
| Part Status | Obsolete |
| Package / Case | TO-253-4, TO-253AA |
| Base Part Number | SMP1322-017 |
| Resistance @ If, F | 500mOhm @ 10mA, 100MHz |
| Capacitance @ Vr, F | 1.15pF @ 30V, 1MHz |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TA) |
| Power Dissipation (Max) | 250mW |
| Supplier Device Package | SOT-143-4 |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |