| Manufacturers: | Skyworks Solutions, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | SKY85402-11 |
| Description: | IC AMP 802.11AC 5.15-5.85GHZ QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 32dB |
| P1dB | 29dBm |
| Series | - |
| RF Type | 802.11ac |
| Frequency | 5.15GHz ~ 5.85GHz |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Test Frequency | - |
| Current - Supply | 560mA |
| Voltage - Supply | 5V |
| Supplier Device Package | 20-QFN (4x4) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |