| Manufacturers: | Skyworks Solutions, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RF Switches |
| Data Sheet: | SKY13276-334 |
| Description: | IC RF SWITCH SPDT 6GHZ 6LGA |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Product Category | RF Switches |
| IIP3 | 55dBm |
| P1dB | 34dBm |
| Series | - |
| Circuit | SPDT |
| RF Type | 802.11a/b/g/n |
| Features | - |
| Topology | Reflective |
| Impedance | 50Ohm |
| Isolation | 21dB |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Insertion Loss | 0.7dB |
| Package / Case | 6-VFLGA |
| Test Frequency | 5.85GHz |
| Frequency Range | 100MHz ~ 6GHz |
| Voltage - Supply | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 6-LGA (1.5x1.2) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |