| Manufacturers: | Skyworks Solutions, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | SE2433T-R |
| Description: | IC RF AMP ISM 2.4GHZ 12QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 22dB |
| P1dB | - |
| Series | - |
| RF Type | ISM |
| Frequency | 2.4GHz ~ 2.48GHz |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Package / Case | 12-UFQFN Exposed Pad |
| Test Frequency | 2.4GHz |
| Current - Supply | 50mA ~ 100mA |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Supplier Device Package | 12-QFN (2.5x2) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |