| Manufacturers: | Siretta Ltd |
|---|---|
| Product Category: | Coaxial Cables (RF) |
| Data Sheet: | ASMA500F174L13 |
| Description: | CBL ASSY SMA-FME PLUG-JACK 16.4' |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Siretta Ltd |
| Product Category | Coaxial Cables (RF) |
| Color | Black |
| Style | SMA to FME |
| Gender | Female to Male |
| Length | 196.9" (5.0m) 16.4' |
| Series | - |
| Features | - |
| Impedance | 50 Ohms |
| Cable Type | LLC100A |
| Part Status | Active |
| 1st Connector | SMA Male Plug |
| 2nd Connector | FME Female Jack |
| Frequency - Max | 6GHz |
| Operating Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $40.33 | $39.52 | $38.73 |