| Manufacturers: | Silicon Labs |
|---|---|
| Product Category: | Oscillators |
| Data Sheet: | 511DBA100M000AAG |
| Description: | XO-DIFFSE SINGLEFREQ OE_PIN1 0.1 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Product Category | Oscillators |
| Type | XO (Standard) |
| Output | HCSL |
| Series | Si511 |
| Ratings | - |
| Function | Enable/Disable |
| Frequency | 100MHz |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 44mA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 18mA |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $4.25 | $4.17 | $4.08 |