SCRH127/LD-3R5
Manufacturers: Signal Transformer
Product Category: Fixed Inductors
Data Sheet: SCRH127/LD-3R5
Description: FIXED IND 3.5UH 9.6A 12.4 MOHM
Type -
Series SCRH127/LD
Ratings -
Q @ Freq -
Packaging Tape & Reel (TR)
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 3.5µH
Part Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
DC Resistance (DCR) 12.4mOhm Max
Current - Saturation 9.3A
Current Rating (Amps) 9.6A
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Inductance Frequency - Test 100kHz