| Manufacturers: | Signal Transformer |
|---|---|
| Product Category: | Arrays, Signal Transformers |
| Data Sheet: | CL-25-50 |
| Description: | INDUCT ARRAY 2COIL 300UH CHA MNT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Signal Transformer |
| Product Category | Arrays, Signal Transformers |
| Height | 3.374" (85.70mm) |
| Series | CL |
| Ratings | - |
| Packaging | Bulk |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Number of Coils | 2 |
| Size / Dimension | 3.870" L x 3.374" W (98.30mm x 85.70mm) |
| Operating Temperature | - |
| Current Rating - Series | 25A |
| Current Rating - Parallel | 50A |
| DC Resistance (DCR) - Series | 12mOhm |
| DC Resistance (DCR) - Parallel | 3mOhm |
| Inductance - Connected In Series | 1.2mH |
| Inductance - Connected In Parallel | 300µH |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $49.18 | $48.20 | $47.23 |