SIT9121AI-2DF-33E120.000000Y
Manufacturers: SiTime
Product Category: Oscillators
Data Sheet: SIT9121AI-2DF-33E120.000000Y
Description: MEMS OSC XO 120.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer SiTime
Product Category Oscillators
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9121
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 120MHz
Packaging Tape & Reel (TR)
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 35mA