SIT9005ACR2D-25SH
Manufacturers: SiTime
Product Category: Programmable Oscillators
Data Sheet: SIT9005ACR2D-25SH
Description: MEMS OSC PRG SSXO LVCMOS DS 2.5V
Ratings -
Function Standby
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Programmable Type Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 6.5mA
Available Frequency Range 1MHz ~ 141MHz
Spread Spectrum Bandwidth -2.1%, Down Spread
Frequency Stability (Total) ±20ppm