| Manufacturers: | SiTime |
|---|---|
| Product Category: | Oscillators |
| Data Sheet: | SIT3807AI-22-33NB-27.000000Y |
| Description: | MEMS OSC VCXO 27.0000MHZ LVCMOS |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SiTime |
| Product Category | Oscillators |
| Type | VCXO |
| Output | LVCMOS |
| Series | SiT3807 |
| Ratings | - |
| Function | - |
| Frequency | 27MHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Resonator | MEMS |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 33mA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Disable) (Max) | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.74 | $2.69 | $2.63 |