| Manufacturers: | Shindengen |
|---|---|
| Product Category: | Accessories |
| Data Sheet: | S1WB(A)80-7072 |
| Description: | Bridge Rectifiers VRM=80 IFSM=30 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| RoHS | Details |
| Brand | Shindengen |
| Width | 6.5 mm |
| Height | 3.1 mm |
| Length | 10.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Subcategory | Diodes & Rectifiers |
| Manufacturer | Shindengen |
| Product Type | Bridge Rectifiers |
| Product Category | Bridge Rectifiers |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.57 | $0.56 | $0.55 |