| Manufacturers: | Sanken |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - AC DC Converters, Offline Switchers |
| Data Sheet: | STR-L451 |
| Description: | IC QUASI RES AC/DC CONV 10SIP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken |
| Product Category | PMIC - AC DC Converters, Offline Switchers |
| Series | STR-L400 |
| Topology | Flyback |
| Packaging | Bulk |
| Duty Cycle | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 74W |
| Package / Case | 10-SIP, 8 Leads |
| Control Features | - |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Load, Over Temperature |
| Output Isolation | Isolated |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Voltage - Breakdown | 650V |
| Frequency - Switching | - |
| Operating Temperature | - |
| Supplier Device Package | STA-10L |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 35V (Max) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.18 | $2.14 | $2.09 |