| Manufacturers: | Sanken |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays |
| Data Sheet: | SLA5064 |
| Description: | MOSFET 3N/3P-CH 60V 10A 12-SIP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken |
| Product Category | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays |
| Series | - |
| FET Type | 3 N and 3 P-Channel (3-Phase Bridge) |
| Packaging | Bulk |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 5W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 12-SIP |
| Vgs(th) (Max) @ Id | - |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 140mOhm @ 5A, 4V |
| Supplier Device Package | 12-SIP w/fin |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | - |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 460pF @ 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 10A |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $7.05 | $6.91 | $6.77 |