| Manufacturers: | Samtec, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Coaxial Cables (RF) |
| Data Sheet: | MH113-MH1RP-01BJ1-0150 |
| Description: | CBL ASSEM RF 1.13MM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Samtec, Inc. |
| Product Category | Coaxial Cables (RF) |
| Color | White |
| Style | U.FL (UMCC), IPEX MHF1 to SMA |
| Gender | Female to Female |
| Length | 5.906" (150.00mm) |
| Series | MH113 |
| Features | - |
| Impedance | 50 Ohms |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| Part Status | Active |
| 1st Connector | SMA Female Jack |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), IPEX MHF1 Plug, Female Socket, Right Angle |
| Frequency - Max | 6GHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $12.76 | $12.50 | $12.25 |