| Manufacturers: | Samsung Semiconductor, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Data Sheet: | SPHWHAHDNH23YZT2D2 |
| Description: | LED COB LC033D 4000K SQUARE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Semiconductor, Inc. |
| Product Category | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Type | Chip On Board (COB) |
| Color | White, Neutral |
| Height | 1.50mm |
| Series | LC033D Gen2 |
| CCT (K) | 4000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Features | - |
| Lens Type | Flat |
| Packaging | Tray |
| Wavelength | - |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Configuration | Square |
| Current - Max | 2.3A |
| Viewing Angle | 115° |
| Current - Test | 900mA |
| Size / Dimension | 19.00mm L x 19.00mm W |
| Temperature - Test | 85°C |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 |
| Light Emitting Surface (LES) | 14.50mm Dia |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 166 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 34.6V |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 5175lm (Typ) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |