| Manufacturers: | Samsung Semiconductor, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | LED Drivers |
| Data Sheet: | SL-LA142A002US |
| Description: | LED |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Semiconductor, Inc. |
| Product Category | LED Drivers |
| Type | Constant Current |
| Series | - |
| Dimming | Analog |
| Ratings | IP67 |
| Features | OVP, SCP |
| Topology | AC DC Converter |
| Approvals | cURus |
| Efficiency | 87% |
| Part Status | Last Time Buy |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Power (Watts) | 100W |
| Size / Dimension | 6.50" L x 2.66" W x 1.57" H (165.0mm x 67.5mm x 40.0mm) |
| Voltage - Output | 17 ~ 34V |
| Number of Outputs | 1 |
| Termination Style | Wire Leads |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Voltage - Input (Max) | 277VAC |
| Voltage - Input (Min) | 100VAC |
| Current - Output (Max) | 2.8A |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $42.01 | $41.17 | $40.35 |