| Manufacturers: | Samsung Electro-Mechanics |
|---|---|
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Data Sheet: | RF064PJ390CS |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 39 OHM 0502 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Electro-Mechanics |
| Product Category | Resistor Networks, Arrays |
| Series | RF |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Tolerance | ±5% |
| Part Status | Active |
| Applications | - |
| Circuit Type | Isolated |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 |
| Package / Case | 0502 (1406 Metric), Long Side Terminals |
| Size / Dimension | 0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm) |
| Power Per Element | 31mW |
| Resistance (Ohms) | 39 |
| Number of Resistors | 4 |
| Resistor-Ratio-Drift | - |
| Height - Seated (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Resistor Matching Ratio | - |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |