| Manufacturers: | STMicroelectronics |
|---|---|
| Product Category: | RFID, RF Access, Monitoring ICs |
| Data Sheet: | ST25R3911B-ASWB |
| Description: | NFC / HF RFID READER IC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Product Category | RFID, RF Access, Monitoring ICs |
| Type | RFID Reader |
| Series | - |
| Frequency | 13.56MHz |
| Interface | SPI |
| Standards | FeliCa, ISO 14443, ISO 15693, ISO 18092, MIFARE, NFC |
| Part Status | Active |
| Package / Case | Die |
| Voltage - Supply | 2.4V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Supplier Device Package | Wafer |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $3.52 | $3.45 | $3.38 |